Pamlsky mohou i pomáhat se zdravím

Pamlsky mohou i pomáhat se zdravím

Pamlsky mohou být dvojího druhu. Ty, které chutnají anebo ty, které pomáhají se zdravím. Zvířata, hlavně tedy psy můžou trápit klouby, a to už od mládí. Je dosti těžké tyto zdravotní potíže podchytit. Nejčastěji se to odhalí, když pes začne kulhat. Tam ale už může být pozdě na nápravu. U onemocnění kloubů je zásadní problém v tom, že se nedají úplně vyléčit. Můžou se zpomalit nebo zmírnit. Ideální je na to užívat kloubní výživu.
Je vhodné nezanedbávat prevenci, protože tyto potíže nejenom, že bolí, ale psa mohou přivést až tzv. pod kudlu. Kromě toho, že tato operace také způsobuje psům bolest, tak je i dost drahá. Rizikové skupiny jsou velká a rychle rostoucí plemena, sportující, služební a psi dost namáhaní, psi po operaci či po úrazu, psi se sklony k problémům s klouby, starší psi a psi s nadváhou. Jak bylo řečeno, vhodná je prevence.
akita inu
Pokud začne mít pes problémy typu, že hůř vstává z lehu, nechce se mu skákat nebo se mu hůře jde do schodů. Je dost důležité věnovat zvýšenou pozornost obsahu účinných látek v kloubní výživě. Jednou z vůbec těch nejdůležitějších složek je kyselina hyaluronová, která se používá i v medicíně u lidí. Tato složka promazává kloub. Když je pejsek už starší nebo je po úrazu, tak se kloubní tekutina opotřebovává a kloub už může být skoro nepohyblivý.
malé štěně
Může se to zlepšit, když pejskovi dodáme kyselinu hyaluronovou. Když psa bolí klouby, tak omezí pohyb a k tomu se objeví i sklon přibírat. To je také ne moc dobré, jelikož zvýšená váha další zátěž na klouby. V tomto případě je lepší vybrat si kloubní výživu, která nemá přidaný cukr, protože tím by se ještě zvýšily kalorie. Může se zkusit dávat kloubní výživu namísto pamlsku. Minimálně se nemusí tabletka důmyslně schovávat. Psi totiž dokážou tabletku dostat i z taveného sýru.
Jestliže psu kloubní výživa zachutná, tak je páníček vítěz. Kromě toho, že mu pomůže, tak i chutná, takže se tzv. zabijí dvě mouchy jednou ranou. Takto se to dá dělat i při tréninku venku. Je vhodné mít něco, co by pes nemusel moc dlouho kousat. Bývají to přípravky například ve formě želatiny, které si majitel předem připraví tím, že je nakrájí na drobné kousky. Vhodné je, nakrájet si přesnou denní dávku a tím pádem to bude i kontrolované.
Existují například želatinové kostičky, jenž jsou ovoněné uzenou šunku. To je pro psy hodně, ale že hodně vonící. Pak tu máme dentální tyčinky. Ty se mohou podávat jak vcelku, případně je pokrájet na menší kousky. Když jsou vcelku,tak si s nimi hraje a tím pádem se mu i čistí chrup. Tyto tyčinky mají v sobě aktivní látky, které působí ze žaludku, psi je nemusí nutně žvýkat. Nyní je každému jasné, že s pamlsky mohou psům pomoci i se zdravím.